Analist İsim Verdi: Bu GameFi Coinleri Büyük Potansiyele Sahip!

Blockchain teknolojisi sayesinde, geliştiriciler ve tüketiciler artık birbirilerine her zamankinden daha yakın. GameFi coinleri ve bu piyasanın tamamı, çeşitli oyna-kazan (P2E) oyunları eşliğinde küresel bir sektör haline dönüşüyor. Oyun piyasasını yakından izleyen bir analist olan Tony Toreto, MANA ve SAND’in neden yüksek potansiyel barındırdığını birkaç maddede özetliyor.

GameFi piyasasını değerlendirmek neden önemli?

GameFi, oyna-kazan Blockchain oyunlarına atıfta bulunan kripto para piyasasının gelecek vaat eden bir sektörüdür. Oyun endüstrisi, pasif bir gelir elde etmek için büyük potansiyele sahip geniş bir alandır. GameFi, Yearn Finance’in DeFi kurucusu ve geliştiricisi Andre Cronje tarafından bir tweet’te icat edildi ve kullanıldı.

“Game” ve “Finance” kelimeleri birleştiren “GameFi” terimi, teşvikler sunan ve oyuncuların kripto para birimi veya NFT’ler kullanmasına izin veren Blockchain oyunlarını ifade eder. Metaverse oyunları için bir etiket olarak popülerlik kazandı ve kavram olarak yavaş yavaş çekiş kazanıyor.

Genel olarak, oyuncular birden fazla oyun seviyesinden geçer, savaşlara girer ve farklı görevleri yerine getirir. GameFi projelerinde oyuncular, NFT olarak temsil edilen oyun içi varlıkları satın almak da dahil olmak üzere oyunda farklı amaçlarla harcamak için itibari parayla satın alınan yardımcı program jetonlarını kullanırlar. Oyunculara ve sanatçılara müzik çalarken büyük getiriler elde etmelerini sağlayarak Play-to-Earn oyun türünün yapısını bozan, gelişmekte olan GameFi projesi Klangaverse (KLG) ile tanışın.

Yüksek potansiyele sahip GameFi coinleri

Decentraland (MANA)

Decentraland, Blockchain oyun paketi ile sayısız özellik sunan metaverse tabanlı bir sanal para birimidir. MANA token ile Decentraland’in sanal dünyasında alışveriş yapabiliriz. Decentraland’in iki kripto para birimi vardı: MANA ve LAND. MANA, ERC-721 LAND token elde etmek için kullanılan bir ERC-20 token’dir. MANA token’leri, çeşitli avatarlar ve görünümler satın almak gibi gerçek yaşam becerileri geliştirmek için kullanılmaktadır. Metaverse’de her eylemin farklı bir maliyeti vardır. Yani siz oynadıkça karakterleriniz gelişir ve güçlenir.

MANA’nın fiyatı, Mayıs 2021’de 1,46 dolar civarındaydı. Bu noktada, Atari markası Decentraland dünyasında sanal bir kumarhane kurdu. Ayrıca proje üzerinde çalışmaya başladı. MANA daha sonra yılın geri kalanı boyunca ivmesini sürdürdü. GameFi coinleri arasında ilk sıaların kalıcı isimlerinden biri olmayı başardı.

Sandbox (SAND)

Sandbox, büyüleyici bir GameFi ekosistemine sahip bir platformdur. Blockchain teknolojisinin dahil edilmesinden önce düzenli bir çevrimiçi oyun platformu olarak başladı. Sandbox oyununda, oyuncular dijital arazi parçaları (LAND) satın alır. Ardından diğer oyuncularla paylaşmak için bunların üzerine aktiviteler inşa eder.

Protokol, Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Yerel token SAND, oyun sistemindeki işlem maliyetlerini karşılamak için kullanılan bir ERC20 token’dir. Ek olarak, kripto para borsalarında satın işlem görüyor ve yeniden satılabiliyor. İnsanlar ekosistem içindeki arazileri alıp satabilirler. Böylece Sandbox aracılığıyla sanal para kazanabilirler. Sandbox, Snoop Dogg, GameFi Ventures ve diğerleri gibi tanınmış şirketlerle ilişkili GameFi projelerinden biridir. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Sandbox son zamanlarda önemli ortaklıklarla gündeme geldi.