Apple Watch e-SIM modelleri Türkiye’de satışa sunuldu

Apple Watch serisi ile akıllı saat pazarından büyük bir hisse elde eden Apple, önümüzdeki eylül ayında yeni iPhone’larla birlikte Apple Watch Series 8 modeliyle karşımıza çıkacak.

Öte yandan şirket, mevcut saatlerine yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Apple, uzun süren bekleyişin akabinde Türkiye’de e-SIM dayanaklı Apple Watch satışlarına başladı.

e-SIM dayanaklı Apple Watch fiyatları

E-sim özelliğine sahip saatlerin fiyatları ise iPhone fiyatlarıyla yarışır düzeyde. E-sim dayanaklı modeller şimdi stoklara girmese de resmi fiyatlları dudak uçuklattı.

Apple’ın akıllı saat portföyünün en yeni ve en güçlü üyesi olan Apple Watch Series 7’nin e-SIM dayanaklı 41mm versiyonu, 13 bin 399 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak.

45 mm. kasa ve e-SIM dayanağını bir ortada isteyenlerin ise 13 bin 899 TL ödemesi gerekecek.

  • Apple Watch Series SE GPS + Cellular 40mm: 9 bin 299 TL
  • Apple Watch Series SE GPS + Cellular 44mm: 9 bin 799 TL
  • Apple Watch Series 7 GPS + Cellular 40mm: 13 bin 399 TL
  • Apple Watch Series 7 GPS + Cellular 44mm: 13 bin 899 TL

e-SIM nedir

Günlük hayatta telefonlarımızda kullandığımız SIM kartları büsbütün ortadan kaldıran bir teknoloji olan eSIM, aslında telefonlara gömülü olarak gelecek bir SIM kart teknolojisi. Aygıtın içine gömülü olan dijital eSIM’ler, değiştirilemiyor ve çıkartılamıyor.

eSIM sayesinde, birden fazla operatör kullanıyorsanız fazladan SIM kart almanız gerekmiyor. Telefondan, operatörler ortasında geçiş yapabiliyorsunuz ve istediğiniz operatörü kullanabiliyorsunuz.

Hücresel ilişkiyi saate getiren e-SIM sayesinde Apple Watch modelleri adeta birer telefona dönüşüyor.

Kullanıcılar telefonları yanında olmasa bile saat üzerinden şebekeye bağlanıp arama yapma ve bildiri gönderme üzere süreçleri gerçekleştirebiliyor.