Bisikletli tacizci kız çocuğuna kabusu yaşattı! Hakkında karar açıklandı

İstanbul Bahçelievler’de 31 Aralık 2021 tarihinde okuldan çıkıp evine doğru yürüyen 14 yaşındaki B.B,  46 yaşındaki Mecit G.’nin kendisine laf atmasından korkarak adımlarını hızlandırdı. Ancak bisikletli olan G., B.B’nin önünü kesti. B.B ise telefonunun acil arama kısmında kayıtlı olan babasını arayarak hemen uzaklaştı.

Olayın ardından babası ile birlikte karakola giderek şikayetçi olan B.B, “Önümü kesip bakire olup olmadığımı sordu. Kendisinin yeni evlendiğini, kadınları görünce mutlu olduğunu söyledi. Cinsel ilişkiye girmek isteyip istemediğimi sordu. Oradan ayrılmak istedim. Ancak kolumdan tutarak ayrılmama izin vermedi. Cep telefonumdan acil arama ile babamı aradım. Dalgınlığından istifade ederek kaçtım” dedi.

“AİLEM VE ÇOCUKLARIM VAR”

İfadenin ardından çalışma başlatan polis, güvenlik kameralarını incelemeye aldığında, şüpheli Mecit G.’nin bisikletiyle gezerken birçok kız çocuğunu durdurduğu ve konuşmaya çalıştığını tespit etti. Yeri belirlenen şüpheli yakalanarak tutuklandı. İstanbul 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada savunma yapan sanık Mecit G., B.B’ye arkadaşlık teklif ettiğini ancak kendisinin tepki gösterdiğini söyleyerek, “Ailem ve çocuklarım var. Bakmakla yükümlü olduğum kişiler var. Zor durumdayım. Tahliyemi istiyorum” dedi.

“YAPACAĞIMIZ ŞEYLER VAR”

Duruşmada ifade veren B.B’nin babası T.B ise, olay günü kızının kendisini aradığını söyleyerek, “Ancak benimle konuşmadı. Ağlayarak başka bir erkekle konuşuyordu.  Kızım eve gitmek istediğini söyledi. Karşıdaki adam da, ‘Daha dur gitme yapacağımız şeyler var. Çok güzelsin’ diyordu” dedi.

3 YIL 9 AY HAPİS

Alınan savunma ve beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme sanık Mecit G.’yi, “sarkıntılık suretiyle cinsel istismar” suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Cezada herhangi bir indirim uygulamayan mahkeme, kararla birlikte sanığın tahliyesine karar verdi.