Çanakkale’de, eşini öldürüp ‘gururlu hissediyor’ paylaşımı yapan koca yakalandı

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde ikamet eden Gencay Korur ile 2 çocuğunun annesi, 17 yıllık eşi Ayşe Korur, teze nazaran ailevi problemler yaşadı.

1 yıl evvel meskeni terk edip babasının konutuna dönen Ayşe Korur, boşanma davası açtı.

Önceki gün saat 20.00 sıralarında kayınpederinin meskenine gelen Gencay Korur, eşi ile konuşmak istedi. Ayşe Korur, kendisini aldatmakla suçlayan eşi ile konuşmayı reddetti.

DHA’nın haberine nazaran; çift ortasında çıkan tartışma kanlı bitti.

Hastanede ömrünü yitirdi

Gencay Korur, yanında getirdiği av tüfeği ile eşini vurdu. Bayan kanlar içinde kalırken, katil zanlısı olay yerinden kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Sıhhat grubunun birinci müdahalesinin akabinde ambulansla Ezine Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ayşe Korur, hayatını yitirdi.

‘Gururlu hissediyor’ paylaşımı yaptı

Polis takımları, olayın akabinde toplumsal medya hesabından, ‘gülen yüz’ tabiri ve ‘gururlu hissediyor’ paylaşımı yaparak,Ayşe Korur Hakk’ın rahmetine kavuştu. Ben namusumu temizledim herkese duyurulur.” notunu yazan Gencay Korur’un yakalanması için çalışma başlattı.

Kadın sığınma meskeninde kaldığı öğrenildi

Ayşe Korur’un, daha evvel eşiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle bir müddet bayan sığınma meskeninde kaldığı, kendi isteğiyle buradan ayrılıp baba meskenine döndüğü öğrenildi.

Katil zanlısı, yol denetiminde yakalandı

Gencay Korur, bugün saat 12.00 sıralarında İzmir’in Dikili ilçesinde, yol denetimi yapan polis grupları tarafından yakalandı. Korur, Çanakkale Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. Öte yandan, Ayşe Korur’un cenazesi, dün Ezine’deki Zeytinli Camii’nde dün ikindi namazının akabinde düzenlenen cenaze namazının akabinde ilçe mezarlığında toprağa verildi.