CHP’de seçim çalışması sürüyor… Sandık görevlilerine eğitim veriliyor

CHP sandık görevlilerini yakın takibe aldı. Görevli olmasına rağmen partiye oy çıkmayan sandıklardaki üyeliğin silinmesine başlandı. Çalışma, olası seçimlerde sandık görevlilerinin belirlenmesi kapsamında yapıldı.

Parti temsilcisi olarak sandık başında görev yapacak isimler il ve ilçe başkanlıkları tarafından toplanarak genel merkeze gönderildi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre o isimler genel merkez görevlileri tarafından tek tek aranarak görev talepleri teyid edildi…

Sandık görevlisine, sandık kurulunun sabah çalışmasına nasıl başladığından, sandık sonuç tutanağının imzalanmasına kadar olan sürecin anlatıldığı belirtildi.

Çalışma kapsamında önemli bir adımda geçmiş dönemlere yönelik atıldı. Parti üyesinin olduğu sandıktan CHP’ye oy çıkmadıysa görevlinin üyeliği silindi. Parti kurmayları “Bu şu demektir; ya oy kullanmadı ya da gitti başka partiye oy verdi. Her ikisi de parti suçu. Sandık sandık sonuçlar elimizde. O sandıkta hangi parti üyemizin oy kullandığı bilgisi de var” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir