Eriksen Manchester United’a imza atıyor

EURO 2020’de oynanan Danimarka – Finlandiya maçında kalp krizi geçiren ve İtalya’daki kurallar sebebiyle Inter’den ayrılmak zorunda kaldıktan sonra geçen dönemin ikinci yarısını Premier Lig takımı Brentford’da geçiren Christian Eriksen büyük bir transfere imza atıyor.

Geçirdiği kalp krizi sonrası kalbine pil takılan Danimarkalı yıldız, İtalya’daki kurallar sebebiyle Inter’den ayrılmak zorunda kalmıştı. Yaklaşık 8 ay sonra Brentford formasıyla Premier Lig’de futbola geri dönen Eriksen, dönemi 11 maçta 1 gol ve 4 asistle tamamlamıştı.

MANCHESTER UNITED’A İMZA ATIYOR

Brentford formasıyla sergilediği performansla futbolu yine üst düzeyde oynayabileceğini kanıtlatan Eriksen, Manchester United’a Transfer oluyor.

Önemli kaynaklardan tıpkı anda gelen haberlere nazaran 30 yaşındaki futbolcu, Premier Lig deviyle 3 yıllık kontrat için prensip muahedesine vardı. Bu hafta yapılacak sıhhat denetimlerinin akabinde Eriksen United’a resmi imzayı atacak.

Eriksen’in yeni teknik yönetici Erik cilt Hag ile de görüştüğü ve ekipte kilit rol oynayacağı bilgisini aldığı söz edildi.