Eşini öldürtmek için Bitcoin ile anlaştığı tetikçi uydurma çıktı

ABD’de yaşayan Kristy Lynn Felkins, eski eşini öldürmesi için fiyatını Bitcoin ile ödediği bir kiralık katil tuttu. Lakin site dolandırıcı çıktı ve bayanın yazışmaları polise sızdırıldı. Felkins kiralık katil tutmaktan hatalı bulundu ve 10 yıla kadar mahpusu isteniyor.

Daily Mail’in haberine nazaran, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Carolina eyaletinde yaşayan 37 yaşındaki Kristy Lynn Felkins, 2016 yılında eşi Gabe Scott’ı öldürmesi için kiralık katil tuttu. Felkins, tetikçiye Besa Mafia web sitesi aracılığıyla 12 Bitcoin ödedi.

Lise yıllarından beri birlikte olan Gabe ve Felkins 12 yıldır evliydi ve iki çocukları vardı. 2016 yılına geldiklerinde, dostça ayrılmayı konuşuyorlardı. Felkins, siteyi birinci olarak Şubat 2016’da kullanmaya başladı.

Mahkeme kayıtlarında bu site, ‘kripto para ödemeleri karşılığında cinayet, adam kaçırma ve akın dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunan bir platform’ olarak tanımlanıyor. Felkins dört ayını ‘eski kocasının öldürülmesini düzenlemek için site yöneticisiyle bağlantı kurarak’ geçirdi.

Felkins, ödemeyi yaptıktan sonra Scott’ın mesken adresini, işe gitmek için ayrıldığı saat ve araç bilgilerini ve onun bulunabileceği yerler üzere başka bilgileri de siteye verdi. Sitenin admini, “Tamam, hazırız. Konutundan çıkıp otomobiline binince onu vuracağız. O ölene kadar bir yere ayrılmayacağız” diye karşılık verdi. Siteden verilen plana nazaran Scott sniper ile öldürülecekti.

Felkins’in ödeme yaptığı site dolandırıcı çıktı. Üstüne bir hacker siteye erişip Felkins’in bildirilerini polise iletti. Polisin yaptığı inceleme sonucu Felkins’in IP adresi kripto hesabında kullandığı IP adresiyle eşleşti.

Gabe Scott, eski eşinin bu teşebbüsünü, konutunu ve hayat sigortasını nakde çevireceği için maddi sebeple yaptığını düşünüyor. Kiralık katil tutmaktan ötürü hatalı bulunan Felkins’in 10 yıla kadar mahpusu isteniyor. (DIŞ HABERLER)