Fenerbahçe’nin yeni transferi Emre Mor’dan Jorge Jesus ve Volkan Demirel kelamları

Fenerbahçe’nin yeni transferi Emre Mor, ekip olarak hem ligi hem de Türkiye Kupası’nı kazanabilecek kaliteye sahip olduklarını söylerken, Karagümrük’te hocası olan Volkan Demirel’in kendisine dönem sonunda Fenerbahçe’ye gideceğini söylediğini söz etti. Emre Mor ayrıyeten, yeni teknik yöneticisi Jorge Jesus hakkında da değerli sözler kullandı.

Fenerbahçe’nin Fatih Karagümrük’ten takımına kattığı Emre Mor, FB TV’ye açıklamalarda bulundu.

Fatih Karagümrük’teki hocası Volkan Demirel ve yeni teknik yöneticisi Jorge Jesus hakkında kıymetli sözler kullanan Emre Mor, Fenerbahçe’deki maksatlarını anlattı. Sarı lacivertli topluluğun kendisinden beklentisi olduğunu ve bunun farkında olduğunu söyleyen ulusal futbolcu, “Şu an için rekabete hazır olduğumu düşünüyorum. Büyük bir camiadayım. Burada da rekabete hazırım” dedi.

İşte Fenerbahçe’nin yeni transferi Emre Mor’un açıklamaları:

“Çok büyük bir camiadaydım, Fenerbahçe’deyim. Aslında geçen dönem, bir sonraki dönemimde düzey atlamış ve çok daha uygun bir kadroda olmak dileğiyle planlamıştım. Bunda da başarılı olduğumu düşünüyorum. Burada başarılı olmak ve Fenerbahçe’ye katkı sağlamak istiyorum. Burada olmaktan ötürü çok memnunum. Ekip arkadaşlarımla uygun bir dönem geçirmek istiyorum.”

“BU PERFORMANSA ERKEN YAŞTA ULAŞINCA…”

“Taraftarlarımıza şunu söyleyebilirim. Elimden gelenin en düzgününü saha içerisinde vereceğim. Benden çok büyük beklentileri var. Ben de kendimi uygun tanıyorum ve bunun için hazırım. Taraftarlarımızı Şampiyonlar Ligi ve ligde oynayacağımız maçlarda görmek ismine sabırsızlanıyorum. Sabırsızlıkla o anı bekliyor, olacağım. Performansınız üste çıktığı vakit ve bu performansa erken yaşlarda ulaştığınız vakit sevdiğiniz işi yaptığınızı bazen unutabiliyorsunuz. O anki ruh haliniz ve fikrinizle fakat son oynamış olduğum dönemden sonra her ne kadar zorluklar yaşamış olsam da o zorluklardan çıkarak tekrar sevmiş olduğum işi yapmaya başladığımı hissediyorum.”

“BUNU VAKİTLE AŞIYORSUNUZ”

“Tekrar severek, tutkuyla bu işi yaptığımı fark ediyorum. Lakin aslında bu her futbolcu için geçerli. Herkes için geçerli. Sizin rahat etmeniz sizin performansınızı da artı formda etkileyen bir faktör. Geçen yıl bunu başarabildiğim için memnunum açıkçası fakat bu olağan vakit da alan bir dönem. Bunu vakitle aşabiliyorsunuz. Şu an için rekabete hazır olduğumu düşünüyorum. Büyük bir camiadayım. Burada da rekabete hazırım. Sabırsızlıkla dönemi bekliyorum.”

“JESUS İŞİNİ CİDDİYE ALAN BİRİSİ”

“Dışarıdan gördüğüm kadarıyla Jorge Jesus’un mizacı biraz sert üzere gözükse de tıpkı vakitte sevecen ve şefkatli istikameti de var. Hoca işini ciddiye alan birisi. Ne yaptığını, nasıl bir iş çıkardığını bilen birisi. Taktik ve teknik manada bunları pek güzel bilen birisi. Taktik toplantılara girdiğim vakit şimdiden çok fazla şey öğrendiğimizi söyleyebilirim. Güzel bir insan. Deneyimli bir teknik adam. Umuyorum âlâ iş çıkaracak ve hepimizin faydasına olur.”

“HEM LİGİ HEM KUPAYI KAZANABİLİRİZ”

“Hem ligi hem de Türkiye Kupası’nı kazanabilecek kaliteye sahip olduğumuzu düşünüyorum. Gayemiz elbette ki ligimizde şampiyon olmak, buna hiçbir kuşku yok. Bunu kazanmamız gerekiyor. Şu an prestijiyle gördüğüm kadarıyla da düzgün oyunculara ve çok deneyimli bir teknik adama sahibiz. Hasebiyle bu manada müspet hisler ve fikirler taşıyorum. Şampiyonlar Ligi ile ilgili konuşacak olursam amacımız maç maç gitmek olacak. Bir sonraki evreyi düşünerek ve maç maç ilerleyerek devam etmemiz gerekiyor. Natürel ki de şu anda ‘Şampiyonlar Ligi’ni kazanacağız’ üzere bir cümle kuramam. Münasebetiyle maç maç ilerlememiz gerektiğine inanıyorum. Zira uygun bir oyuncu kümesine sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Hem ligi hem de Türkiye Kupası’nı kazanabilecek kaliteye sahip olduğumuzu düşünüyorum.”

“VOLKAN HOCA SÖYLEMİŞTİ”

“Volkan Hoca ile geldiğinde yaptığımız birinci toplantıda bana dönem sonunda Fenerbahçe’ye gideceğimi söylemişti. Planımız ve ortamızda konuşulan şey buydu. Bana bu doğrultuda inanılmaz halde yardımcı oldu. Benimle alakalı olarak çok güzel şeyler söylediğini de biliyorum. Volkan Hoca ile çok güzel bir bağımız var, güzel münasebetlere sahibiz. Onu tanıdığım için hakikaten çok memnunum, çok güzel bir insan.”