FETÖ’nün bayan yapılanmasına darbe! Katalogdan seçti Vietnam’a gidiyordu

Emniyet Genel Müdürlüğü, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile çabasına aralıksız devam ediyor. Karabük Emniyet Müdürlüğü, Karabük Üniversitesinde okuyan ve mezun olup Karabük’te yaşamaya devam eden aktüel bayan öğrenci yapılanmasına yönelik operasyonda eğitim danışmanı, vilayet talebe mesulü, mesken ablaları ve örgüt meskenlerinde kalan 14 kişiyi gözaltına aldı. Konut ablası T.A.’nın örgütün yurtdışı yapılanması yer aldığı ve Vietnam olduğu bedellendirilen A. A. ile örgüt tarafından “Katalog Evliliği” olarak bilinen formülle evlilik kararı aldıkları ve T. A.’nın İstanbul Havalimanından Vietnama bilet aldığı ortaya çıktı.

Karabük Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Çaba Şube Müdürlüğü, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yapılan uzun müddetli çalışmalar sonucunda Karabük’te “Güncel Bayan Öğrenci Yapılanması” içerisinde örgütsel faaliyetleri tespit edilen Karabük Üniversitesinde tahsil gören ve mezun olup ikamet etmeye devam eden ortalarında H.T. eğitim danışmanı, B. A. vilayet talebe mesulü, F. T., T. A. ve F. D. mesken ablaları ile örgüt konutunda kalanlar S. K., Z. B., Z. T., R. B., N. C., S. K., T. K. , N. Ş. , R. A.’dan oluşan 14 kişi gözaltına alındı. 

Şüphelilerin bulunduğu 8 örgüt meskeninde yapılan aramalarda; 10 laptop, 22 akıllı telefon, 1 tablet, 1 harddisk, 20 sim kart, 14 flash bellek, 5 micro sd kart bin, 200 lira, 125 dolar, 25 avro ve örgütsel olduğu bedellendirilen dokümanlar ele geçirildi.

BAŞSAVCILIK İTİRAZ ETTİ

Emniyetteki süreçlerinin akabinde çıkarıldıkları isimli makamlarca B.A., F.T. ve S.K. tutuklanırken H. T., R. A., N. C., T.K. ile F. D. isimli denetim ile özgür bırakıldı. Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı mahkemenin kararına itiraz da bulunması sonucu 5 kişi Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda tekrar gözaltına alındı. 

KONUT ABLASI KATALOG EVLİLİĞİ PLANLAMIŞ

Karabük Yeni Bayan Öğrenci Yapılanması içerisinde örgütsel faaliyetleri tespit edilen, konut ablası T.A.’nın örgütün yurtdışı yapılanması yer aldığı ve Vietnam olduğu bedellendirilen A. A. ile örgüt tarafından “Katalog Evliliği” olarak bilinen teknikle evlilik kararı aldıkları ve T. A.’nın İstanbul Havalimanından Vietnama bilet aldığı ortaya çıktı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.