Gram Altına Fed Vurgunu! Selcoin ‘1400 lirayı’ Dedi Uyardı! Son 3 Gün

Amerika Temmuz ayı enflasyon datalarının açıklanmasıyla döviz ve altında yükselişler hızlandı. Piyasalar kendini FED faiz kararına fiyatlarken yaşanan yükselişlerle birlikte yatırımcı uygun al-sat tarihine odaklandı. Piyasa Uzmanı Selcoin’den yeni kestirimler geldi.

AMERİKA ENFLASYON DATALARI PİYASALAR HAREKETLENDİRDİ

“Amerika tarafından enflasyon bilgileri geldi. Beklentilerin altında geldi enflasyon. Yüzde 8,5 olarak açıklandı. Bu haberin açıklanmasıyla piyasalarda üst istikametli hareket başladı. Bu ay optimist enflasyon verilerimizden bahsetmiştik. Piyasaların üst istikametli olacağını konuşmuştuk. Bir çok haber akışı var gündemde. Hepsinden bahsedeceğim”

GRAM ALTIN 1200 LİRAYA SÜRATLİ GEÇECEK

“Önümüzde hoş bir hareket ayı var. Eylül’e kadar bir süreç var. Merkez Bankası’nın rezervlerinde büyüme var. Piyasalarda hoş fiyat akışları var. Almanya’nın vergi planı var. Enflasyonu düşürmeye yönelik bir adım. Bugün piyasalar hareketlendi. Amerikan borsalarında üst istikametli fitiller geldi. Kripto parada da birebir durum var. Dolar/TL 18 düzeyini aşmadıkça yükseliş trendini konuşamayacağız. 5 saniyede 17,60 düzeyinde dayanak düzeyi oluşturdu. Ons altın 1780 artık aştı. Gram altın rahat nefes aldı. 1400 düzeylerine çıkacak.. Şu an bir 1037 düzeyinde kopma yaşıyor. Bu kopuş 1200 düzeylerine bu hafta taşıyacak. Gümüş de gram altın üzere üst istikametli durumlar var.”

21 EYLÜL TARİHİNE DİKKAT

“Bu bilgiler bize enflasyon verisinin müspet etkilediğini gördük 21 Eylül’e kadar piyasada hoş yükselişler olacak. Amerika’nın faiz artışı 21 Eylül tarihinde olacak ve yeni fiyatlanmalar olacaktır. Altın ve gümüşte müspet alanlar görünüyor”

YÜKSELİŞER İÇİN EVVELDEN UYARMIŞTI

Selcoin daha evvelki görüntülerinde da yükselişlere dikkat çekmişti. Gram altın kötü patlayacağına değinen Selcoin dolar endeksindeki hareket alanında sinyaller olduğunu belirtmişti. Gram altını 900’den toplayıp 1000 liradan satalım diyenlere evvelki açıklamalarında da ikazlar yapan Selcoin, ‘Tuzağına düşmeyin’ uyarısı yapmıştı. Yükselişlerin yeni başladığının altını çizen Selcoin, “Kısa vadede bizim ön göremediğimiz şeyler var. Piyasaya müdahale olunca gram altında düşüler olabiliyor. Kısa vadede lokal hareketler olacak. Gününün kapanıştan almak karlı.” sözlerine yer vermişti.

2 ESERDE YÜKSELİŞ VAR

Altın ve gümüşte kırılmalar olacağını her fırsatta lisana getiren Selcoin, gram altın ve gümüş için “Direnç bant alanına girmiş durumda. Bu sefer 12.18 direnç kırılacak 13’lere gidecek. Her 2 eserde de yükselme devam ediyor. Altın daha olumlu durumda” değerlendirmesi yapmıştı.