Hatayspor’un yeni dönem formaları tanıtıldı

Hatayspor Osman Çalgın Tesisleri’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş, Hatayspor Kulübü Lideri Nihat Tazeaslan ile kulüp yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Cumhuriyetin ilanının 100’üncü yılı nedeniyle ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının azmini temsil eden 100’üncü yıla ilişkin bir forma yaptırdıklarını tabir eden Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş; “İlk 10’u hedefleyen bir grup için çalıştıklarını belirtti.

Başkan Savaş konuşmasının devamında; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılındayız. Biz Hatay olarak hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti sonlarına katılmış son serhat kentiz. Bu forma 100’üncü yıl ve sonsuzluğu tabir ediyor. Kollarda görmüş olduğunuz yıldızlar bizim futbolcularımızın gayret azmini ve kazanma hırsını ve birbirine kenetlenmesini temsil ediyor. 100’üncü yıl formasında 23 tane, kolda ise 11 tane yıldız bu bizim bu yılki 3. formamız. Hem Atakaş Hatayspor’un ailesine güzel olsun hem de Türkiye Cumhuriyeti hudutları içerisindeki 19 Harika Lig gruplarından bir tanesi olan Hatayspor’umuz, birincilere imza atsın diye arkadaşlarımızla bunu düşündük. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıyeten bu yılın hepimize iyi olmasını ve muvaffakiyetten muvaffakiyete koşmamızı temenni ediyorum” Sözlerini kullandı.

Son iki yıldır hem orta alanda hem de ön liberoda oynayan Ruben Ribero ile tekrar anlaştıklarını belirten Savaş; “Oyuncumuz bu gün Erzurum’da kampa katılacak. Tekrar AEK Atina grubunda sağ stoper oynayan Ognjen Vranje. Daha evvelce bizim burada iki farklı kadroda oynamış çok düzgün bir sağ stoper. Bununla da mutabakat sağlandı. Önümüzdeki hafta kadroya katılacak. Bunun üzerine bir sol açık yahut bir sağ bek mevkilerinde arayışlarımız var. Sol açık çalışması devam ediyor. Sol açıkla da muahedemiz olursa ikisini de paylaşacağız. Kadromuzun yüzde 90 olarak ana iskeletini tamamlamış bulunmaktayız. En fazla 3 tane futbolcu daha alacağız. Transfer kapanmaya yakın çok daha uygun fiyatta gelirse değerlendireceğiz. İnşallah birinci maçımızdan itibaren bunu göreceksiniz. Her sene Hatayspor’u, düşecek gruplar içerisine yazıyorlar fakat bilhassa Hataysporlu olduğunu zannettiğimiz arkadaşlar bunu yaymaya çalışıyor. Çok şükür 2 yılda hedeflediğimiz noktalara yakın bir formda bitirdik. Düşme korkusu yaşamadık. Bu sene de 9 tane ekip çok düzgün transferler yaptı. Biz onlar kadar ekonomik pahası yüksek kadro kuramadık lakin uyumlu, dirençli kendi kurgusunu alana yansıta bilecek bir kadro kurmaya çalıştık” dedi.