İSKİ’de genel müdürlüğe yeni isim

İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu koltuğunu devrediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Mermutlu’nun 8 Ağustos’ta emekli olacağı belirtilerek, genel müdür yardımcısı Dr. Şafak Başa’nın vekaleten görevlendirildiği kaydedildi.

Açıklamada, “Sayın Mermutlu’ya kurumumuza, İBB ailesine ve İstanbullulara verdiği kıymetli hizmetler için çok teşekkür ediyor, emeklilik hayatında da sıhhat ve mutluluklar diliyoruz” denildi.

Açıklamada İSKİ Genel Müdürlüğüne vekalet edecek Dr. Şafak Başa’nın özgeçmişine de yer verildi. Açıklamada, 4.5 yıl Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Yönetimi (TESKİ) Genel Müdürlüğü yapan Başa’nın, 9 Ağustos 2019 tarihinde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu tarafından İSKİ Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığı bildirildi. Başa’nın 2021 yılı Temmuz ayında İSKİ İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı vazifesinde, bilgi süreç, abone hizmetleri ve şebekelerden sorumlu olduğu bildirildi. Başa’nın birebir vakitte İSKİ İdare Konseyi Üyesi olduğu da belirtildi.