İsveç devlet televizyonu teröristbaşı Kobani’yi konuşturdu: Türkiye’ye yanıt vereceğiz

İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Kobani kod isimli Ferhat Abdi Şahin ile bir röportaj yaptı.

“TÜRKİYE’YE KARŞILIK VERECEĞİZ”

İsveç’in NATO üyeliği konusunda Türkiye ile görüşmeler yaptığı bir periyotta SVT’ye saklandığı kelamda makamından açıklamalarda bulunan Şahin, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyini terörden temizlemek için yapacağı beklenen bir operasyona yanıt vereceklerini söyledi.

“İSVEÇ BİZE DAYANAK VERMEYE DEVAM ETMELİ”

Türkiye’nin olası operasyonu için NATO ülkelerine baskı yaptığını argüman eden terörist elebaşı Şahin, “İsveç’in kendilerine verdiği dayanağın devam etmesi ve bu takviyenin siyasi ve ahlaki olduğunu açıklaması gerektiğini” kaydetti.

TERÖRİSTLERLE DAHA EVVEL DE MÜLAKAT YAPMIŞLARDI

SVT, terör örgütü YPG/PKK’nın elebaşlarından Salih Müslim ile de Suriye’nin kuzeyinde saklandığı ABD askeri üssünde 25 Mayıs’ta röportaj yapmıştı. Bu röportaja reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Özellikle İsveç, Stockholm’ün caddelerinde teröristleri gezdiriyor, kendi polisleriyle onları teminat altına alıyor. Hatta hatta görüşmeyi yaptıkları günün akşamında İsveç devlet televizyonunda Salih Müslim denen teröristi konuşturarak bize her türlü yanlışı yapıyor” sözlerini kullanmıştı.

KAYNAK: AA