Kılıçdaroğlu’nun kaçış planı görüntüsü gündem oldu, Soylu paylaşımıyla maksat aldı

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün bir görüntüyle açıkladığı, ‘bir kaçış planının anatomisi’ gündemi sarstı. Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde paylaştığı görüntüde Erdoğan’ın vakıf süsü verilmiş paralel yapılarla yurtdışına devasa paralar aktardığını tez etti. 

CHP önderi, TÜRGEV ve Ensar Vakfı aracılığı ile 1 milyar liranın ABD’deki paralel bir vakfa transfer edildiğini söyledi. TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın ismini paylaşan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan çık söyle, bu para gönderdiğin paravanın başında senin ailenden kim var?” dedi.

SOYLU’NUN AMACINDA KILIÇDAROĞLU VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu toplumsal medya hesabı Twitter’dan Kılıçdaroğlu’nun bir fotoğrafını paylaştı. Soylu paylaşımındaki “Yalancı” notuyla da Kılıçdaroğlu’nu maksat aldı. 

CHP önderinin açıklaması AKP cephesinde de hareketliliğe neden oldu. AKP’li isimler iktidar yanlısı A Haber’de cevap verme sırasına girdi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Lider Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AKP Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ ve İrtibat Lideri Fahrettin Altun canlı yayına bağlanarak Kılıçdaroğlu’nu ‘FETÖ kumpası’ ile suçladılar.