Makyaj Yaparken Bu Yanlışları Sakın Yapmayın! İşte Sizi Daha Yaşlı Gösten O Makyaj Kusurları

Birçok kişi harika makyaja ulaşmakta zorlanabilir. Kimileri için makyaj yapmak son derece ustalık gerektiren bir husus olabilir. Daima olarak yapmış olduğunuz makyaj sizi her vakit daha farklı biri üzere gösterebilir. Ama makyaj yaparken hanımların yaptığı birkaç yanılgı var. Makyaj esnasında yapılan bu yanılgılar sizin daha yaşlı görünmenizi sağlıyor.

İşte sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteren o makyaj kusurları…

UYUMLU RENKLER KULLANMAK

Makyaj yaparken tüm yüzünüze tıpkı tonu uyguluyorsanız büyük bir yanılgı yapıyorsunuz demektir.

Göz, yanak ve dudaklara birebir renk yahut tonlarda makyaj yapmak olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep oluyor. Örneğin; Şeftali tonlarında bir allık sürüp, dudaklarınızı ve gözlerinizi de misal tonlarda boyadığınızda makyajız ve cildiniz çok makus görünebilir.

GÖZALTINA BEYAZ KAPATICI UYGULAMAK

Gözaltındaki kusurları gizlemek için kapatıcı kullanılır. Lakin kapatıcı kullanırken tonuna dikkat etmek gerekir.

Gözaltlarında beyaza yakın renkte kapatıcı kullanmak, zati sıkıntılı olan gözaltı çevreni daha besbelli hale getirir. Gözaltınız bu biçimde gri üzere görünür. Bu sebeple gözaltına en uygun tonda olan bir kapatıcı bulmalısınız.

FONDÖTEN SÜRERKEN DİKKAT!

Kusursuz bir deri için fondöten en sık kullanılan makyaj gereçlerinden biridir. Fondöten uygulamanın en değerli noktalarından biri de yüzün dış köşelerinde fondöten kalıntıları bırakmamaktır.

Bazen fondöten sürerken boyun ve dekolte bölgesini unutursunuz. Bu durum da makyajınızın kusursuz imgesini bozarsınız. Fondöteni yüzünüze uyguladıktan sonra kesinlikle boyun bölgenize de uygulamanız gerekir.

CİLT KUSURLARINI GİZLERKEN BU YANILGIYI YAPMAYIN

Cildinizde vakit zaman akne ve sivilce sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Sivilcelerinizi makyaj yaparken kapatarak kusursuz bir deri makyajına sahip olmak istersiniz. Fakat sivilceleri kapatırken yapılan en büyük kusurlardan biri aydınlatıcı vazifesi gören kapatıcıları sivilcenin üzerine uygulayarak daha çok dikkat çekmesine sebep olmaktır.

Sivilcelerini kapatmak istiyorsanız evvel tüm yüzünüze fondöten sürmelisiniz. Akabinde sivilcelerinizin üzerine ufak dokunuşlarla kapatıcı uygulamalısınız. Böylelikle cildiniz daha kusursuz görünür.

DUDAKLARI ABARTMAYIN

Dudaklarınıza ruj sürerken çoka kaçmak yaşınızı daha büyük gösterebilir. Dudaklarınızı kalemle belirginleştirdikten sonra argümanlı ve derinize uymayan tonlarda bir ruj sürmek yapılan makyaj kusurlarından biri.

Dudaklarınıza daha doğal tonlarda uyguladığınız ruj makyajınızı daha çok ortaya çıkarır ve daha duru görünmenizi sağlar.