MSÜ tercih sonuçları ne vakit açıklanacak? 2022 Ulusal Savunma Üniversitesi askeri öğrenci…

Binlerce adayın merakla beklediği MSÜ 2022 tercih sonucu için gözler Ulusal Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesine çevrildi. Geçen yıl MSÜ tercih sonuçları haziran ayında açıklanmıştı. Tercih sonuçları https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinden ilan edilecek. Pekala, 2022 MSÜ tercih sonuçları ne vakit açıklanacak?
 
2022 MSÜ TERCİH SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANIR?

Geçtiğimiz yıl Ulusal Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday tercih süreçlerini 30 Nisan- 19 Mayıs tarihleri ortasında alınmıştı. Tercih sonuçları ise 11 Haziran 2021 tarihinde açıklanmıştı. Bu yıl ise sonuçların Haziran’ın birinci haftasında açıklanması bekleniyor.
 
YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Yerleştirmede Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları kendi içinde başka farklı değerlendirmeye alınacaktır. Harp Okullarına yerleşmeye hak kazanıp intibak eğitimine katılıp ayrılan adayların Meslek Yüksek Okulları tercihleri dikkate alınmayacaktır.

Adaylar “Yerleştirme İşlemleri” mühletince tercih öncelikleri ve Aday Kıymetlendirme Puan (ADP) sıraları dikkate alınarak yerleştirileceklerdir. “Ek Yerleştirme” sürecinde ise intibak eğitimlerinin belirlenen vakitte ve faal olarak icrası ile Harp Okulları ve Asb.MYO’ların belirlenen vakitte eğitim ve öğretime başlayabilmesi gayesiyle okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri ortasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir. Harp Okulları ve Asb.MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okulları intibak eğitimine katılan hiçbir aday Asb.MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır.