Müküs Çayı’na düşen Eyyüp hemşireyi 130 kişilik takım arıyor

Beğendik beldesi yakınlarında 11 Haziran’da ayağı kayarak Müküs Çayı’na düşen İlçe Sıhhat Müdürlüğünde vazifeli meslektaşını kurtarmak için suya giren lakin akıntıya kapılan Güneş’in bulunması için Siirt jandarma, UMKE, AFAD takımları ve güvenlik korucuları ile Adana Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma Timi, Bitlis Emniyet Müdürlüğü Su Altı Küme Amirliği gruplarından oluşan 130 kişilik takım çalışma yapıyor.

Ekipler, Müküs köprüsü ve Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı Hacımehmet köyü ortası ile köyden Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali bölgesine yanlışsız arama gerçekleştiriyor.

AKINTIYA KAPILMIŞTI

Su altı ve üstünün yanı sıra çay kenarındaki kayalık, ağaçlık alanları da denetim eden gruplar, kuvvetli coğrafik şartlara karşı halatlarla güvenlik tedbiri alıyor.

Pervari Sıhhat Müdürlüğünde misyonlu hemşire Halime Timurtaş, 11 Haziran’da Müküs Çayı’nda akıntıya kapılmış, etraftakilerin yardımıyla sudan çıkarılmasına rağmen kurtarılamamıştı. Arkadaşını kurtarmak için suya giren hemşire Eyüp Güneş de akıntıya kapılmıştı.