Sağanak yağış ilçeleri de vurdu

Sağanak yağış ilçeleri de vurdu

Edinilen bilgilere göre, Odunpazarı’na bağlı Yörükkırka mahallesinde tarla ve bahçeler sel suları altında kaldı. Vatandaşlara ait saman balyaları ve sulama boruları sele kapıldı.

Yukarı Kalabak ile Aşağı Kalabak (Lütfiye) mahalleleri arasında derenin taşması sonucu 1 araç yolda mahsur kaldı. Trafiğe kapanan yolda çamura saplanan araç jandarma ekiplerince kurtarıldı. Araçta mahsur kalan 2 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Alpu ilçesinde etkisini gösteren sağanak yağışın ardından oluşan taşkın sonucunda ise Alpu-Mihalıççık yolu ile Bozan kavşağında su ve çamur birikintileri oluştu.

Yollara 2 adet kepçe, 1 adet greyder, 1 adet vakumlu yol süpürme aracı ve 1 adet arazöz ile müdahale edilerek temizlik çalışmaları yapıldı. Ayrıca Karacaşehir Mahallesi, Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi yolu üzerinde sele bağlı olarak oluşan çamur birikintisi, belediye ekiplerince temizlendi.

Ali Furkan Çetiner
 

İLGİLİ HABER

Yoğun yağış Eskişehirde tramvay seferlerini durdurdu Yoğun yağış Eskişehir’de tramvay seferlerini durdurdu

İLGİLİ HABER

Eskişehirde şiddetli yağış Eskişehir’de şiddetli yağış

İLGİLİ HABER

Eskişehirde istinat duvarı çöktü, bodrum katındaki evi su bastı Eskişehir’de istinat duvarı çöktü, bodrum katındaki evi su bastı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir