Sevgi Plajı’nda voleybol şöleni

Kuşadası, plaj voleybolunda dünyanın en büyük organizasyonlarından olan ‘VW Beach Pro Tour’a ev sahipliği yapacak. 19-22 Mayıs tarihleri arasında Sevgi Plajı’nda gerçekleşecek müsabakalara 33 ülkeden 200 sporcu katılacak.

Organizasyon öncesi düzenlenen basın toplantısına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ve FIVB Teknik Delegesi Christian Schemeth katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş şu ifadeleri kullandı: “Daha önce Aydın Kent Meydanı’ndaki organizasyonu bu yıl Sevgi Plajı’nda yapıyoruz. Uluslararası alanda üst düzey müsabakalara ev sahipliği yapacak olan VW Beach Pro Tour Kuşadası Challenge sporseverler için önemli bir fırsat.”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da “Ülkemizin, Aydın’ın ve Kuşadası’nın tanıtımı için önem taşıyan bu organizasyon esnafımıza ve civar bölgelere de katkı sağlayacaktır. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise ilki 1987 yılında Brezilya’da düzenlenen plaj voleybolu turnuvasının bu yıl farklı bir formatta Kuşadası’nda gerçekleşecek olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek organizasyonun sürekliliğini sağlayan Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.