“Siyasi cinayetler” tartışması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi’ne “Siyasi cinayetler kaygım var” yaptı. Ardından da bu sözlerin açılması istenince bu açıklamayı yapmıştı. O sözler siyasette yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Kılıçdaroğlu’nun o sözlerine İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan AK Parti’den ve MHP’den tepkiler art arda geldi. Kılıçdaroğlu’na “iddiaları yetkili adli makamlara ilet” çağrısı da gelmişti.

Kılıçdaroğlu o eleştiriler üzerine ise bir grup gazeteciye konuştu ve spesifik bir isme tehdit duyumu olup olmadığı sorusuna “o kadar ayrıntıya girmem” cevabını verdi.

Yaşanan tartışma gündemdeki sıcaklığını korurken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Başsavcılık, açıklamaların basına yansıması üzerine varsa suç ve delillerin tespiti bakımından resen inceleme ve araştırma yapılmasına karar verdi.

Peki, savcılık süreci nasıl işleyecek? Savcılığın Kılıçdaroğlu’ndan elindeki bilgi ve belgeleri talep etmesi bekleniyor. Bilgisine başvurulacak olan Kılıçdaroğlu’nun hangi adımı atacağı konusunda şu aşamada bir karar vermediği resmi tebligat gelirse adım atacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir