Son dakika! Karadeniz Ereğli’de 24 konut tahliye edildi

Kdz. Ereğli ilçesinde iki gündür devam eden sağanak derelerde suların yükselmesine neden oldu. İlçede sel nedeniyle rastgele bir ziyan yaşanmazken, Kdz. Ereğli Kaymakamlığı sel tehlikesine karşı önlem maksatlı Güneşli ve Çaylıoğlu köylerinde toplam 24 konuttaki 53 vatandaşı meskenlerinden tahliye etti. Konutlarından tahliye edilen vatandaşlar sel tehlikesi geçene kadar yakınlarının yanına yerleştirildi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Lideri Av. Saffet Bozkurt, sel tehlikesi yaşanan Çaylıoğlu ve Hasbeyler köylerinde incelemelerde bulunarak vilayet genel meclisi üyeleri ve muhtarlardan bilgi aldı. Bozkurt, devletin tüm kurumlarının ilçenin her noktasında canla başla çalışarak gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Bozkurt, “İki gündür bölgemizde yağmur devam ediyor. Valilik, kaymakamlık, belediyeler ve öteki kurumlar gerekli tedbirleri alıp ikazlar yapıyor. Bizde bölgelerimizi geziyoruz. Şu ana kadar can yada mal kaybı yaşanmadı. İnşallahta olmaz. Vatandaşlarımız, kaymakamlığımız ve belediyeler tarafından uyarılıyor. Bölgelerimizde öncelikli yapılması gerekenler varsa bilgileri alıp ilgili kurumlarımızla değerlendirmeler yapıyoruz. Can ve mal kaybı olmaması için devletimizin tüm üniteleri ayakta. İnşallah hiçbir olumsuzluk yaşanmadan bu olay kapanacaktır. Bilhassa sel baskınından etkilenebilecek dere yataklarına yakın yerleşim yerleriyle alakalı kaymakamlığımız, belediye, jandarma ve emniyetimiz gerekli ikazları yaparak meskenlerin tahliyesi noktasında hassas davranıyorlar. Şu anda Çaylıoğlu’ndayız. Burada da dere yatağına yakın noktalardaki meskenler boşaltıldı. Biz de vatandaşlarımızı uyarıyoruz, tüm ihtarlara ve alınan önlemlere karşın sakın meskenlerine girmesinler. İnşallah bu sel olayını en az ziyanla atlatacağımızı düşünüyorum” dedi.

Çaylıoğlu köyünün akabinde Hasbeyler köyüne geçen Lider Bozkurt ve beraberindekiler, köy muhtarı Hasan Duman’dan gelişmeler hakkında bilgi aldı. Bozkurt, buradaki incelemesinin akabinde Düzpelit köyüne geçti. İlçede sağanak ile birlikte sel tehlikesi hala devam ediyor.

KAYNAK: İHA