Suç Makinesi Kaymakamlık Binasının Önünde Kur’an-ı Kerim’i Yırttı: İşte O Anlar!

Şırnak’ın Silopi ilçesinde yaşayan ve suç makinesi olan 34 yaşındaki İ.B. isimli şahıs, kaymakamlık binasının önünde Kur’an-ı Kerim yırttı.  

Gözaltına alınan suç makinesi İ.B., “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçundan” tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, akşam saatlerinde Silopi ilçesi 2’nci Cadde üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, kaymakamlık binası önündeki caddeye gelen İ.B., elindeki Kur’an’ı Kerim’i yırtarak, küfretmeye başladı.

Çevredekilerin sözlü tepkisi, büyüyerek linç girişimine dönüştü. Olay yerine gelen polis ekiplerince linçten kurtarılan İ.B., kaymakamlık binasına götürüldü.

Olay yerine gelen Kaymakam Cihat Koç ve İlçe Emniyet Müdürü Saffet Özdemir, vatandaşları sakinleştirerek dağılmalarını istedi.

Alınan güvenlik önlemleri altında zırhlı araçla kaymakamlık binasından alınan İ.B., ifadesi alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İ.B.’nin gözaltına alınmasının ardından kalabalık dağıldı.

Şırnak Valiliği, Silopi Kaymakamlığı önünde Kur’an-ı Kerim yırtma girişiminde bulunan şahsın 12 ayrı suç kaydı olduğunu bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Bugün saat 15.00 sıralarında Silopi Kaymakamlığı önünde İ.B. adlı şahıs tarafından kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerime yırtma girişiminde bulunmuş olup ilgili kişi kaymakamlık girişindeki nöbetçi polisler tarafından müdahale edilerek engellenmiştir” denildi.

”Olayı ve şahsı protesto etmek amacıyla kaymakamlık önünde toplanan çok sayıda vatandaş, bir süre sonra olaysız olarak dağılmıştır.İlgili şahıs gözaltına alınarak adli ve idari tahkikata başlanmıştır.”

Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen İ.B., Silopi Cumhuriyet Başsavcılığındaki ifadesinin ardından tutuklanma talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakim karşısına çıkan İ.B., “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçundan” tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İşte o anlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir