Trump dalgasını geçiyor: Biden’ın ürktüğü tavşanı işe almak istedi

Eski ABD Başkanı Donald Trump, mitinglerine devam ediyor. ABD’nin Delaware eyaletinde miting düzenleyen Trump, son zamanlarda yaşadığı kafa karışıklığıyla gündeme gelen ABD Başkanı Joe Biden‘a yüklendi.

‘Havayla el sıkışıyor’

Trump, “Ülkemiz mahvediliyor, cehenneme doğru yol alıyor. Hiç böyle bir şey yaşamamıştık. Ne yazık ki ne olduğundan zerre haberi olmayan bir başkana sahibiz. Havayla el sıkışıyor. Etrafta şaşkın şaşkın yürüyor” dedi.

‘Tavşandan direktif alıyor’

Biden’ın geçtiğimiz hafta düzenlenen bir etkinlikte Paskalya tavşanı kostümü giyen bir animatör karşısında yaşadığı şaşkınlığa da değinen Trump, “Hiç iyi değil. Bir de Paskalya Tavşanı’ndan direktif alıyor. Onu gördünüz mü? O Paskalya Tavşanı tam bir gizli ajan gibiydi. İyi bir iş çıkardı. O çocuğu işe almalıyız” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

ABD Başkanı Joe Biden, North Carolina Üniversitesi’nde katıldığı bir programda konuşmasını tamamlaması ardından elini boşluğa uzatarak tokalaşmak istemiş yanında tokalaşacak kimse olmadığını fark edince kürsüden uzaklaşmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise Beyaz Saray’da dün düzenlenen Paskalya kutlamasında paskalya tavşanı kostümü giyen animatörün yanına gelmesiyle kafası karışan Biden tavşanı görmesinin ardından hızla alandan uzaklaşmıştı.

ABD Başkanı daha önce de Rusya-Ukrayna arasında devam eden savaşa dair konuşurken, Ukrayna yerine İran demiş sonrasında ise ülkeyi Afganistan’la karıştırmıştı.