Yeni fiyat/performans kralı! Nothing Phone 1, çok yakında Türkiye’ye geliyor

Akıllı telefon pazarındaki rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle Android cephesinde neredeyse her gün yeni bir modeli duyurusuyla karşılaşıyoruz. Her ne kadar sayı fazla olsa da bu telefonların pek çoğu çeşitli özelliklerle birbirinden ayrılıyor. Ancak hepsinin ortak buluştuğu nokta fiyatı.

Bir zamanların amiral gemisi katili OnePlus ve Xiaomi gibi üreticiler günümüzde neredeyse Apple ile aynı fiyatlarda rekabet ediyor. Bunu değiştirmek için kurulan Nothing ise fiyat/performans dengesi yüksek ürünlerle kullanıcıları kazanmayı hedefliyor. Son olarak şirket, Dikkat çekici tasarımıyla fark yaratan Nothing Phone 1 ile Türkiye’ye geliyor.

Nothing Phone 1, Türkiye’ye geliyor! Fiyatı ne kadar olacak?

OnePlus’un kurucu ortağı Carl Pet tarafından kurulan Nothing, Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Evofone’un resmi distribütörlüğü ile Türkiye’de satışa çıkacak olan Nothing Phone 1, teknik özellikleri ve performansının yanı sıra özellikle şeffaf arka kapak tasarımıyla akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirecek.

Sade tasarımını kendine has dokunuşları ile şekillendiren Nothing Phone 1’in simetrik ve alüminyum çerçeveleri telefona şıklık, hafiflik ve dayanıklılık katıyor. Glyph Arayüzü ile kendi çizgisini koruyan arka tarafındaki benzersiz ışık desenleri sayesinde kimin aradığını, uygulama bildirimlerini, şarj durumunu ve daha fazlasını göstererek telefonla eğlenceli bir kullanım sunuyor.

1 milyar renge sahip olan 6.55” OLED ekran ile her renk tonunun güçlü bir şekilde gerçekçi gözükmesini sağlayan telefon, HDR10+ ile her sahneye göre ayarlanmış daha zengin renkler ve daha derin kontrastlar sunacak. Karşı konulamaz derecede duyarlı etkileşimler için uyarlanabilir 120Hz yenileme hızı ve 240Hz dokunmatik örnekleme hızı ile akıcı bir ekran deneyimi elde edeceksiniz.

Android 13 tabanlı Nothing OS 1.5 arayüzüne sahip olan telefon şimdiye kadar en akıcı, en güvenli arayüz deneyimini kullanıcılara sunduğu gibi üçüncü parti uygulamalara zahmetsiz entegrasyon ile eşsiz bir kullanım sağlıyor.

Çift kamera dizilimi ile mükemmel gerçekçiliği yakalamanın yanı sıra olağanüstü stabil videolar çekebileceğiniz telefonda sahne algılama gibi akıllı özellikler dışında 4 cm’ye kadar makro çekimler yapmak da mümkün olacak. 4K çözünürlük sayesinde kristal netliğinde ve 60 fps’te akıcı videolar çekebileceğiniz Nothing Phone 1 canlı HDR, gerçekçi vurgular ve gölgeler sunacak.

Gücünü Snapdragon 778G+ yonga setinden alan Nothing Phone (1), 4500 mAh pil ile her şarjla 18 saat kullanım sunacak ve sadece 30 dakikada %50 güç oranında dolum ile kullanıcıların pili düşünmesine gerek kalmayacak.

Beyaz ve siyah modelleriyle 1 Haziran’da Türkiye’de satışa çıkacak olan Nothing Phone 1, ilk haftasında Vodafone mağazalarına özel olarak kullanıcılar ile buluşacak, ardından 5 Haziran’da Evofone.com ve tüm online yetkili mağazalar üzerinden satışa sunulacak. Evofone, Nothing markasını Türkiye’ye getirmesini kutlamak amacıyla Nothin Phone (1) alan herkese telefon kılıfı hediye ediyor. Ayrıca Nothing markasının sıradışı tasarımıyla dikkat çeken Ear (stick) kulaklık modeli ve Nothing markalı aksesuar ürünleri de yine Evofone güvencesiyle Türkiye’de satışa çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir