YKS 2. ek tercih üniversite kayıtları ne zaman? ÖSYM YKS üçüncü tercih elektronik kayıt başladı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi bu yıl ilk kez “üçüncü tercih” olarak da adlandırılan YKS 2. Ek tercih yerleştirme işlemi yaptı. Pandemi koşulları nedeniyle baraj puanının daha düşük tutulduğu üçüncü tercihler sonrasında yerleştirmesi yapılan adayların sonuçları açıklandı. Peki, tercihler sonucunda yerleşen adaylar e kayıtlarını ve bireysel kayıtlarını ne zaman yapacaklar?

YKS 2. EK TERCİH ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

Üçüncü yerleştirme üniversite kayıtları için ÖSYM’den yapılan açıklamada “Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 26 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 26-31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur.” denildi.

Buna göre 2. Ek yerleştirme elektronik kayıtları 26-31 Ekim tarihleri arasında, bireysel kayıt işlemleri ise 26 Ekim-1 Kasım arasında yapılacak.