YKS 2. ek yerleştirme ne zaman 2021? ÖSYM Başkanı Aygün YKS 2. ek tercih başvuru tarihleri açıkladı!

Baraj puanının daha düşük uygulanacağı son tercihler için beklenen açıklama geldi. ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada ek yerleştirmeler için başvuru tarihlerini duyurdu. İşte o tarihler…

YKS İKİNCİ EK YERLEŞTİRME TERCİH BAŞVURUSU NE ZAMAN?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercih işlemlerinin yarın başlayacağını duyurdu. Aygün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Tercihlerinizi 14-18 Ekim tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz. Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerine yer verdi. 

Değerli adaylarımız,
2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercih işlemlerini yarın başlatacağız.
Tercihlerinizi 14-18 Ekim tarihleri arasında

YKSK 2. EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden adaylar TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebilecekler. Bu başvuruların da tamamlanmasının ardından 2021-2022 yılının son üniversite yerleştirmesi yapılmış olacak.

Yerleştirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte de KYK burs başvurularının başlaması bekleniyor. Bu nedenle gözler ek yerleştirmenin sonuçlarının açıklanacağı tarihte olacak.

BARAJ PUANI KAÇ OLACAK?

YKS 2. ek tercih işlemlerinde baraj puanı TYT’de 140, AYT ve YDT’de 170 olarak uygulanacak. Başvuru kılavuzunun yarın başvurular öncesinde adayların erişimine açılması bekleniyor.