AK Partili Zeydan aday gösterilmedi, Yeniden Refah’ın adayı oldu

Hakkari’de Büyükçiftlik Belediye Başkanı İsmail Rüştü Zeydan, 31 Mart’ta ypılacak seçimlerde yeniden aday gösterilmeyince AK Parti’den istifa edip Yeniden Refah Partisi’ne geçti.

İsmail Rüştü Zeydan, Yeniden Refah Partisi Hakkari İl Başkanı Ali Özer ve partililer tarafından karşılandı, törenle parti rozeti takıldı. 1994’ten bu yana belediye başkanlığı görevini yürüten Zeydan gelecek seçimlerde Yeniden Refah Partisi’nden başkan adayı oldu.

Bugüne kadar iki dönem Doğru Yol, üç dönem AK Parti ve bir dönem de Demokratik Bölgeler Partisi’nden (DBP) Belediye Başkanı seçilen İsmail Rüştü Zeydan DHA’nın haberine göre şöyle konuştu:

“Ben inanıyorum ki eğer biz babalarımızın, dedelerimizin ferasetiyle, büyüklüğüyle gönül birliğiyle bu işe girersek, bu işi daha ileriye götürürüz. Bu bölge hassas bir bölge. Yeniden Refah Partisi’nden siyaset yapmak bizim için onur ve şereftir. Allah’ın izniyle ve dostlarımızın da desteğiyle halkımıza karşı mahcup olmayacağız ve alnımızın akıyla çıkacağız. Diğer partilerde bizimle yarışan tüm adaylara başarılar diliyorum. Biz kazanmak için mücadele edeceğiz. Elbette kazanırken de yorulacağız. Siyaset mesai isteyen, emek isteyen bir çalışma ile yapılır.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx