Ali Koç’tan Süper Kupa rezaletine deprem bölgesi önerisi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beşiktaş ve Galatasaray’dan sonra Fenerbahçe kulübüne de bir ziyaret gerçekleştirdi.

ALİ KOÇ: “SÜPER KUPA FİNALİ DEPREM BÖLGESİNDE OYNANSIN”

Ziyaretin ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Murat Kurum açıklamalarda bulunurken, Ali Koç beklenmedik bir şekilde Süper Kupa finalinin deprem bölgesinde düzenlemesi önerisinde bulundu.

MURAT KURUM: “ÇOK DEĞERLİ BİR TEKLİF”

Ali Koç’un, “İktidar mensubu bir siyasetçi olarak sizden ricamız, Süper Kupa’nın deprem bölgesinde oynanmasını öneri olarak sunmak istiyoruz. Bence çok faydalı olur.” sözlerine, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’dan “Çok değerli bir teklif. Biz de takipçisi ve destekçisi olacağız.” cevabı geldi.

SÜPER KUPA NEDEN ERTELENDİ?

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 29 Aralık’ta Suudi Arabistan’da oynanması planlanan 2023 Turkcell Süper Kupa maçı, müsabaka öncesi iki takımın kriz çıkarması ve TFF’nin de süreci doğru bir şekilde yönetememesi nedeniyle ileri tarihe ertelenmişti.

ALİ KOÇ SUÇU TFF’YE ATTI

Süper Kupa’nın ertelenmesinin ardından TFF, tam beş gün sonra açıklama yaparken Ali Koç ise katıldığı televizyon programında Türkiye Futbol Federasyonu’nu hedef göstermişti. Ayrıca Ali Koç aynı televizyon programında Mehmet Büyükekşi’nin istifa etmesi gerektiğini de söylemişti. 

Ali Koç, olayın mesuliyetinin TFF’de olduğunu şu sözlerle açıklamıştı: 

“SÜREÇ ÇOK AMATÖRCE YÖNETİLDİ”

“Biz bir mektup yazdık, hafta içinde federasyona. Protokolü rica ettik. Protokolu değil, maç öncesi süreçteki iki taraf arasındaki yazışmaları da istedik. Bizimle TFF arasında hiçbir anlaşma yok. Bence aslında sürecin çok amatörce yürütüldüğünü konulardan biri. Bizimle TFF arasında sözleşme yok. TFF ile Riyadh Season firması arasında sözleşme var. Bu sözleşmeyi biz görmedik. İddia ediliyor ya ‘Sözleşme var, kulüpler imza attı, son dakika bu sözleşme dışında şartlar dayattılar’ deniyor. Biz hiçbir sözleşme görmedik.”

“SORUMLULUK TAMAMEN TFF’NİN”

“İki kulübün de yakından uzaktan sözleşmeyle ilgili hiçbir şey bilmediğini görüyoruz. Cevapta diyor ki kısaca, ‘Gizlilik vardır, bunu paylaşamayız, çok arzu ediyorsanız gelin, hukukçu yollayın gösterelim’ deniyor. Buradaki sorumluluk TFF’nin. Planlaması bile yapılmamış doğru düzgün. Biz bir talepte bulunmadık. Bize söylemediler bir şey hani deseler ki FIFA kabul etmiyor o olmuyor gibi. TFF geri adım atmış haberimiz yok. Dursun Bey’de biz de hayatın olağan akışına aykırı olarak aynı karardaydık. Dursun Özbek adına konuşamam burada ama ikimizde benzer sıkıntılarda aynı noktadaydık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir