Balinalar, MKR’nin etrafında dönüyor: Altcoin’in fiyatı nasıl olacak?

Zincir üstü takip platformu Lookonchain, bugün erken saatlerde bir X gönderisinde 3 balinanın Maker (MKR) biriktirme sürecinde olduğunu açıkladı. Gönderiye göre bu büyük MKR sahipleri hem Binance hem de OKX’ten toplu olarak 3 milyon dolardan fazla para çekti.

Bu balinalar tarafından son 24 saat içinde gerçekleştirilen ilk para çekme işlemi, 0x6b balinası tarafından başlatıldı. Bu balina, Binance’ten 1,46 milyon dolar değerinde 1.001 MKR çekmiştir. Sadece bir saat sonra 0x9e balinası da MKR token’larını Binance’ten transfer etti. Bu ikinci işlemde, 1,27 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen 869 MKR token’ı çekildi.

Son olarak 0xB4 balinası OKX’ten 300 Maker token’ı göndermiştir. İşlemin gerçekleştirildiği sırada bu token’ların toplu değeri 437 bin dolar civarındaydı. Lookonchain’e göre bu balina, şu anda 1,17 milyon dolar değerinde 800 MKR token’ına sahip.

Günlük grafikte MKR fiyatı yükseliyor

Bu arada bu haberin yazıldığı sırada CoinMarketCap’ten alınan veriler, altcoin’in fiyatının son 24 saatlik döngü boyunca yüzde 4,34 arttığını gösterdi. Sonuç olarak altcoin, 1.481,63 dolardan el değiştiriyordu. Fiyattaki artışla birlikte günlük işlem hacminde de yüzde 32,57’lik bir yükseliş kaydetti. Daha sonra MKR’nin toplam işlem hacmi 49.269.924 dolar olarak gerçekleşti.

Teknik açıdan bakıldığında geçtiğimiz birkaç gün içinde altcoin’in günlük grafiğinde kayda değer bir teknik bayrak tetiklendi. Bu dönemde günlük RSI çizgisi, günlük RSI SMA çizgisinin üzerine çıktı. Bu durum, alıcıların satıcılara karşı üstünlük sağladığını gösteriyor olabilir. Bunun sonucunda altcoin fiyatı önümüzdeki 24-48 saat içinde yükselmeye devam edebilir.

Altcoin’in yükseliş ivmesi devam ederse önümüzdeki birkaç gün içinde 1.605 dolarlık direnç seviyesine meydan okumaya çalışabilir. Tersine tüccarlar, kâr etmeye başlarsa kripto para biriminin fiyatı, 9 günlük EMA çizgisiyle de birleşen 1.385 dolarlık destek seviyesini yeniden test edebilir.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx