Binance spot pazar payı yüzde 34’e düştü!

Binance, işlem hacimlerindeki düşüşler ve para çıkışları nedeniyle spot pazar payını yüzde 34’e düşürdü.

Binance, hukuksal mücadeleler ve platformda yaşanan değişikliklerin ardından spot pazar payında kayıplar yaşadı. Daha önce Binance, spot Bitcoin ve Ethereum alım satımında sıfır işlem komisyonunu uyguladı. Bu kampanyanın sona ermesi, kripto trader’larının Binance’ten uzaklaşmasına yol açtı.

Binance CEO’su CZ’nin başındaki hukuksal sorunlar da borsanın pazar payında kan kaybetmesine katkıda bulundu. SEC ve CFTC, geçtiğimiz yıldan bu yana Binance’in yakasına yapışmış durumda.

Sorunlar Binance’in ensesinde: Spot pazar payında kayıp!

CCData’nın yaptığı araştırmaya göre, Binance, spot pazar payında yedi aydır bir düşüş yaşıyor. Son pazar payı düşüşü ile birlikte borsanın pastadaki oranı eylül ayında yüzde 34,3 oldu.

Binance, ağustos ayından bu yana 12.320 BTC ve 198.200 ETH para çekme işlemine maruz kaldı. Borsadan çıkan bu varlıklar, başka borsalara da dağıldı. Coinbase, bu hengameden kârlı çıkan borsalardan birisi oldu. Coinbase’in işlem hacmi, geçtiğimiz ay yüzde 9 oranında arttı.

CCData araştırma analisti Jacob Joseph, Binance’in kan kaybını şu şekilde değerlendirdi;

Popüler işlem çiftleri için sıfır ücretli işlem promosyonunun durdurulması, borsadaki düzenleyici incelemelerle ilgili endişelerle birleştiğinde bu düşüşe katkıda bulundu

Joseph’e göre, Binance’in kaybettiği pazar payı HTX, Bybit ve DigiFinex gibi borsalara kaydı. Bu borsalarda kullanıcı artışları yaşandı.

Binance’in hukuksal mücadeleleri ve CZ’nin sürekli olarak bu sorunlarla ilgilenmek zorunda kalması, pazar payındaki kayıpların ana etmeni haline geldi. Kullanıcılar, son aylarda güvenilirliği ön planda tuttu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx