Bu 4 Coin’de Büyük Yükseliş Var: Solana Kurucusu Bile Paylaştı!

Sei Network’ün SEI token’ı, EVM uyumlu Blockchainlerin artan popülaritesinin ve paralelleştirme süreçlerinin benimsenmesinin etkisiyle geçen hafta %75’in üzerinde kayda değer bir artış yaşadı. Ağustos 2023’te ticaret odaklı bir blockchain olarak piyasaya sürülen Sei Network, hızı, düşük ücretleri ve Jump Crypto ve Multicoin Capital gibi önde gelen isimlerin yatırımcı desteğiyle dikkat çekti. Bu sırada, Solana kurucusundan gelen bir tweet, bir altcoin projesini yükseltti.

SEI tokenın değeri arttı

Sei’nin token değerindeki artış, EVM (Ethereum Virtual Machine) uyumluluğunu çevreleyen anlatıya ve nispeten yeni paralelleştirme sürecine yakından bağlı. Ethereum uygulamalarını çalıştırabilen EVM uyumlu Blockchainler, geleneksel Ethereum ağına alternatif olarak ilgi görüyor. Ağ üzerinde aynı anda birden fazla işlemin gerçekleştirildiği bir süreç olan paralelleştirme, Sei Network’ün çekiciliğine daha da katkıda bulundu.

Sei Network için on chain metrikler umut verici işaretler veriyor; SEIYAN ve SEILOR tokenleri gibi ekosistem oyunları önemli bir büyümeye tanık oluyor. Özellikle SEI tokenleri 2024’ün ilk gününde diğer varlıklardan daha iyi performans göstererek Sei Ağı için önemli bir başarıya işaret etti. SEI sahipleriyle ilişkilendirilen bir meme parası olan SEIYAN, geçen hafta Sei ekosisteminin daha geniş büyümesini yansıtan %400 oranında şaşırtıcı bir artış gördü. Liquid staking protokolü Kryptonite’in SEILOR tokenleri de son 24 saatte %80’lik bir artış yaşadı. Sei tabanlı merkezi olmayan uygulamalar (dapp’ler), esasen ticaret hizmeti Astroport’un popülaritesi nedeniyle 5,5 milyon doların üzerinde kilitli olmasıyla dikkat çekiyor.

SEI yükseltmesi beklenmekte

Sei’nin büyük yükseltme beklentisi, ağa olan ilginin artmasına katkıda bulunuyor. Geliştiriciler, Sei’yi piyasadaki en hızlı blockchain haline getirmeyi vaat eden önemli bir yükseltmeyi tamamlamanın eşiğinde. Güncelleme aynı zamanda proje geliştiricilerinin denetlenen akıllı sözleşmeleri EVM uyumlu ağlardan dağıtmasına ve paralelleştirmeyi dahil etmesine olanak tanıyan özellikler de sunacak. Genel testin 2024’ün ilk çeyreğinde yapılması ve ana ağ dağıtımının 2024’ün ilk yarısında yapılması planlanıyor.

Solana kurucusunun tweet’i bu coin’i yükseltti

Bir diğer yükseliş gelişmesi olarak, Solana ortak kurucusu Anatoly Yakovenko’nun tweet’leri dikkat çekti. Zira 2 Ocak’ta  Yakovenko, “Solana New Meme Coin LFG” tweetinin altındaki ejderha resimli emojiye yanıt verdi. Daha sonra, LFG tokeninin değeri %50’den fazla artarak 0,00008871 dolar tutarındaki fiyata ulaştı. Raporlar Solana’nın Ethereum kullanıcıları için yeni meme para birimi LFG’nin airdropunun artık başvurulara açık olduğunu bildirdi. Bu, toplam LFG token arzının 1 trilyon olarak belirlendiği, özellikle Ethereum kullanıcılarını hedef alan ilk Solana ekolojik airdrop’u anlamına geliyor. Bu kaynağın yüzde altmışı airdroplar için kullanılacak.

İlk airdrop’a hak kazanabilmek için Ethereum kullanıcılarının gas ücreti olarak en az 4.269 dolar harcayan ve en az bir ortak Ethereum protokolüyle etkileşime giren bir adrese sahip olmaları gerekiyor. Yetkililer, 387.000 cüzdan adresine toplam 400 milyar LFG tokeninin akmasını bekliyor. Cüzdan sahiplerinin tokenlarını talep etmek için bir ayları olacak ve talep edilmeyen LFG seti bu sürenin sonunda imha edilecek. İkinci airdrop, likidite havuzlarına (LP) katılan airdrop alıcılarının cüzdanlarına dağıtılacak. Ancak, meme token fiyatlarının büyük ölçüde dalgalanabileceğini belirterek kullanıcılara rasyonel yatırım yapmaları tavsiye edilmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir