Büyükelçilik Flört Uyarısı Yaptı!

Kolombiya’da son iki ay içinde sekiz ABD vatandaşının hayatını kaybetmesinin ardından Güney Amerika ülkesi Kolombiya’ya gidecek kişilere seyahat uyarısı yapıldı. Uyarıda, ülkeye gelecek yabancı turistlerden ‘flört uygulamalarını kullanırken ciddi anlamda ihtiyatlı olmaları’ istendi. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından 10 Ocak Çarşamba günü yapılan güvenlik uyarısında, 2023’ün son iki ayında Medellín kentinde sekiz ABD vatandaşının yaşamını yitirdiği ve bu vakalardan çoğunun flört uygulamaları ile bağlantılı olduğu ifade edildi.

GASP EDİLİYOR YA DA ÖLDÜRÜLÜYORLAR

ABD’nin Bogotá Büyükelçiliği’nin aktardığı açıklamada, “Kolombiya’da pek çok ABD vatandaşına, Kolombiya’da randevuya çıktıkları kişiler tarafından uyuşturucu veriliyor, vatandaşlar bu kişiler tarafından hırsızlığa uğruyor hatta öldürülüyor” denildi.

Büyükelçilik, Tinder gibi uygulamalar üzerinde bar, otel ve restoran gibi yerlere çağrılan ABD vatandaşlarının ardından bu gibi durumlarla karşı karşıya kalabildiği uyarısını yaptı. Açıklamada, bu tür suçların çoğu zaman ihbar edilmediği, bunun sebebinin ise çoğu zaman mağdurların utanarak polise gitmemesi olduğu belirtildi. Paylaşılan bilgilere göre, Kolombiya’da yabancı turistlere yönelik hırsızlık vakaları da bir önceki yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında 2023’ün üçüncü çeyreğinde yüzde 200 arttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir