Dev Kripto Borsasından Bitcoin Kararı: Desteğini Kaldırdı!

Kripto para borsası Coinbase’in kripto ödeme hizmeti için bir yönetici, Commerce platformundaki yerel Bitcoin ve diğer UTXO desteğini kaldırmak için zor bir çağrı yaptığını açıkladı.  Coinbase Commerce’in ürün lideri Lauren Dowling, müşterilerin ürünle ilgili operasyonel zorluklarla karşılaştığını belirtti.

Coinbase Commerce, Bitcoin kararını açıkladı

Dowling, X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı bir dizi paylaşımda, müşterilerin Coinbase Commerce ile kripto dalgalanma riski, hatalı ödemeleri çözmek için gereken manuel çaba ve sınırlı varlık desteği nedeniyle önemli zorluklarla karşılaştığını vurguladı.

Dowling, bu sorunların üstesinden gelmek için platformun, sorunsuz zincir dışı ticareti mümkün kılmak için akıllı sözleşmeler ve diğer araçları kullanan bir zincir içi ödeme protokolü geliştirdiğini açıkladı. Bununla birlikte Dowling, borsanın Lightning Network ve Solana kullanımı da dahil olmak üzere müşterilere ödeme çözümleri sunmanın diğer yollarını sürekli olarak araştırdığını belirtiyor. Ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Bu endişeleri ele alırken, eski sistemin operasyonel ve finansal yükleri olmadan sorunsuz zincir içi ticareti mümkün kılmak için akıllı sözleşmelerden ve diğer EVM araçlarından yararlanan açık bir zincir içi ödeme protokolü oluşturma fırsatı gördük.

COIN hissesi yükselişte

Bu arada Coinbase’in hisse senedi fiyatı, büyük bir yatırım bankasından gelen olumlu açıklamaların ardından kısa süre önce yükseldi. JPMorgan’ın borsanın hisselerini nötr seviyeye yükseltmesinin ardından COIN %10 yükseldi. Bankanın uzmanı, devam eden Bitcoin fiyat ivmesiyle güçlü bağlantıları göz önüne alındığında COIN için potansiyel görüyor. COIN’in fiyatı, 16 Şubat’ta piyasalar hafta sonu için kapanmadan önce 180,31 dolara ulaştı.

JPMorgan analisti Kenneth Worthington, Bitcoin 52.400 dolara ulaştığında COIN’i düşükten nötr seviyeye yükseltti. Geçen ay Kenneth hisse fiyatlarını 80 dolara düşürerek %35’lik potansiyel bir düşüşe işaret etmişti. Yayının yayınlandığı sırada Bitcoin’in fiyatı 52.014 dolardır.

Dolandırıcılığa dikkat

Bu arada, Coinbase müşterilerinin Coinbase’den geldiğini iddia eden herhangi bir e-posta bağlantısına tıklama konusunda dikkatli olmaları tavsiye edilir. Kriptokoin.com olarak haberlerimizde zaman zaman yer verdiğimiz gibi, tüm kriptolarını çalma girişiminde bir aldatmaca olma ihtimali vardır.

Şema Coinbase sıfırlama dolandırıcılığı olarak biliniyor. Kripto dolandırıcılarının kullanıcılardan kişisel bilgilerini toplayarak Coinbase giriş bilgilerini sıfırlamaları için onları kandırmalarını içerir. kısa süre önce bu dolandırıcıların bir kurbanı tahmini 4 milyon dolar değerinde 1.400’den fazla ETH’den mahrum bıraktığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx