iPhone 15 Pro Max’ten beklentiler büyük

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 15, Cuma günü dünya genelinde mağazalarda satışa sunuldu ve Apple mağazalarında büyük kalabalıkların toplanmasına sebep oldu. Duyumcu Ming-Chi Kuo, yeni iPhone’ların performansına ve Apple’ın 2023’ün dördüncü çeyreğinin nasıl geçeceğine dair görüşlerini paylaştı.

Kuo’ya göre, yeni iPhone’lar oldukça iyi satılıyor ve Apple’ın 2023’ün dördüncü çeyreğinde güçlü bir performans göstermesi bekleniyor. Bu, beklenenden daha yüksek iPhone satışlarına – özellikle daha pahalı modeller için – ve geçen yıla göre artan kargo kapasitesine teşekkür ediyor.

Kuo, 2023’ün dördüncü çeyreğinde iPhone 15 Pro Max’in 35 milyon adet satış yapmasını bekliyor. Geçen yıl aynı dönemde iPhone 14 Pro Max’in 28 milyon adet sattığını düşünürsek, bu modelin Apple için bu çeyrekteki ana büyüme sürücüsü olması bekleniyor.

iPhone 15 Pro Max’ten beklentiler büyük

iPhone 15 Plus da oldukça iyi bir performans gösteriyor. Ancak başlangıçta talebi karşılayamayacak kadar az model siparişi verildi. Apple, bu model için erken satış sonuçlarına dayanarak beklenenden daha az model siparişi verdi. Bu, geçen yıl iPhone 14 Plus‘ın gönderimde gecikmeler yaşamasına rağmen daha fazla satmasıyla benzer bir trendi yansıtıyor.

Öte yandan, Kuo, standart iPhone 15 ve iPhone 15 Pro‘nun beklentileri karşılamadığını belirtti. Eğer Apple fiyatlarını ayarlama kararı almazsa, bu modellere yönelik sipariş kesintileri olabilir. Apple’ın bu modellerin fiyatlarını düşürmesi pek olası değilken, satışları artırmak için daha fazla promosyon teşviki sunabileceğini söylemek mümkün.

Bazı modellerde yaşanan zorluklara rağmen, Apple’ın daha pahalı varyantlarda elde ettiği başarı, şirket için olumlu bir trend olarak değerlendiriliyor. İlerleyen aylarda Apple’ın gerçek performansının sektör analistlerinin tahminleriyle ne kadar örtüştüğünü görmek ilginç olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx