Mansur Yavaş: 31 Mart için çok net bir mesaj veren binlerce hemşehrime teşekkür ediyorum

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Mansur Yavaş, Keçiören’deki seçim koordinasyon ofisinin açılışına gelen Ankaralılara teşekkür ederek, “Keçiören’de soğuk havaya rağmen coşkumuza ortak olan ve 31 Mart için çok net bir mesaj veren binlerce hemşehrime teşekkür ediyorum. Ankara’mızı geleceğe birlikte taşıyacağız” dedi. 

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, ilk seçim bürosunu, 31 Mart’ta rakibi olan AKP’den büyükşehir adayı Turgut Altınok‘un Belediye Başkanı olduğu Keçiören’de açtı. 

Yavaş, açılışa katılan vatandaşların “seçimlere dair net bir mesaj verdiğini” belirterek X hesabından “Keçiören’de soğuk havaya rağmen coşkumuza ortak olan ve 31 Mart için çok net bir mesaj veren binlerce hemşehrime teşekkür ediyorum. Ankara’mızı geleceğe birlikte taşıyacağız” notuyla bir video paylaştı. 

 

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, ilk seçim bürosunu, 31 Mart’ta rakibi olan AKP’den büyükşehir adayı Turgut Altınok’un Belediye Başkanı olduğu Keçiören’de açtı. 

Yavaş, açılışa katılan vatandaşların “seçimlere dair net bir mesaj verdiğini” belirterek X hesabından “Keçiören’de soğuk havaya rağmen coşkumuza ortak olan ve 31 Mart için çok net bir mesaj veren binlerce hemşehrime teşekkür ediyorum. Ankara’mızı geleceğe birlikte taşıyacağız” notuyla bir video paylaştı. ” />

 

AKP’nin 31 Mart yerel seçiminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Turgut Altınok, siyasi yaşamı, icraatları, tartışmaları ile dikkat çekici bir isim. MHP, Fazilet Partisi ve AKP’den girdiği seçimlerin sonucunda toplamda 20 yıl Keçiören Belediye Başkanlığı yapan Altınok, seks kasedi iddiaları nedeniyle adaylıktan çekildiği 2009 ve BBP’den aday olduğu 2014 seçimlerinde ise bu koltuktan kalkmak zorunda kaldı. Belediye başkanlığı boyunca Keçiören’e yaptırdığı yapay şelaleler, süs havuzları ve 20 yılda tamamlayamadığı “Cumhuriyet Kulesi” ile ünlenen Altınok, “asayişi sağlamak, ahlaksızlığı, alkol ve uyuşturucu kullanımını önlemek “ maksadıyla kurdurduğu öne sürülen, ülkücülerden oluştuğu iddia edilen “A Takımı” adlı grup nedeniyle de tartışmaların odağında yer aldı. 2009’da seks kasedi iddiaları nedeniyle adaylıktan çekilmek zorunda kalan Altınok’un, siyasi yaşamı boyunca en fazla polemiğe girdiği isim ise şimdi barıştığı öne sürülen eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oldu. Altınok, 31 Mart’ta, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayı, mevcut ABB Başkanı Mansur Yavaş ile yarışacak.

TIKLAYIN – AKP’nin Ankara adayı Turgut Altınok: Yapay şelaleler, Cumhuriyet Kulesi ve “A Takımı”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx