Midedeki şişkinliği bitiren yöntem! Göbek deliğine dokununca ne gaz ne de ağrı kalıyor

Midede oluşan şişkinlik, hazım problemleri ve kabızlık sorunu mideyle ilgili oluşan en temel problemlerden biri olabilir. Bağırsak sağlığının da etkilendiği bu durum için çeşitli teknikler mevcut.

Geleneksel Çin tıbbı uygulayıcısı Ada Ooi, yapılan bazı egzersizlerin mide problemlerini giderecek güçte olduğunu belirtiyor. Sindirimi ve gıdanın emilimini güçlendirerek şişkinlik ve hazımsızlık gibi yaygın sorunları hafifletmenin mümkün olduğuna değiniyor.

Ada Ooi mide için yapılan egzersizleri, “Kan dolaşımının iyileşmesine, biriken duygusal stresin ortadan kalkmasına ve daha huzurlu hissetmeye yardımcı olabilir” diye açıkladı.

Yapılan araştırmalar, mideye masaj yapmanın sinir sistemini düzenlemeye yardımcı olduğunu kanıtlamıştır. Dr. Maximilian Schubert, konuştuğu bir röportajda “Parasempatik sinir sistemi harekete geçiyor ve diyaframa doğru olan basınç azalıyor, bu da omuz ve boyun kaslarının gevşemesine yardımcı oluyor” diye anlattı.

Rahatlamak ve şişkinliği, ağrıları azaltmak için 5-10 dakika boyunca göbek deliğinize hafif bir baskıyla avuç içi kullanılarak saat yönünde ovalayabilirsiniz. Dairesel hareketlerle uygulayacağınız bu yöntemden verimli sonuç almak için saat yönünde hareketler uygulamak gerekiyor.

Masaj hareketlerini uyguladıktan sonra ağrı, rahatsızlık, hazımsızlık veya mide bulantısı gibi sorunlarla karşılaşırsanız devam ettirmemek daha iyi olacaktır. Farklı ve ciddi bir problem olabilir.

Bu basit hareketi yemekten birkaç dakika önce veya sonra tekrarlayabilirsiniz. Ancak genel olarak sağlığı iyileştirmek için dilediğiniz zamanlarda da uygulayabilirsiniz. Midedeki şişkinliği azaltmak için destekleyici çaylar tüketebilirsiniz.

Mide masajları, yaşanan hazımsızlığın önüne geçebilir. Ancak tekrarlayan mide sorunlarını gidermek için uzun vadeli çözümler bulmak daha faydalı olacaktır. Aynı zamanda beslenme düzenine karşı dikkatli davranmak oldukça önemli.

Midede oluşan şişkinliği masajla hafifletirken rahatlatıcı çaylar tüketmekte fayda var. Mide sorunlarına en iyi gelen çaylar ise nane, zencefil, papatya, rezene çaylarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir